Name Database (7.x-1.0-beta2) - en to tr translation catalogue (24 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: delete
tr: sil

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: List
tr: Liste

en: Cancel
tr: İptal

en: Reset
tr: Sıfırla

en: This action cannot be undone.
tr: Bu işlem geri alınamaz.

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: edit
tr: düzenle

en: Import
tr: İçeri aktar

en: Save
tr: Kaydet

en: Filter
tr: Süzgeç

en: Fields
tr: Alanlar

en: Family
tr: Aile

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
tr: %error_operation argümanları şu argümanlarla işlenirken bir hata oluştu: @arguments

en: Name Database
tr: İsim Veritabanı

en: List and configure the name database.
tr: İsim veritabanını listele ve yapılandır.

en: Add a name
tr: İsim ekle

en: Administer the Names Database settings.
tr: İsim Veritabanı ayarlarını yönet.

en: Delete name
tr: İsim sil

en: Name DB
tr: Veritabanı adlandır
