NAT-ng (Node Auto Term) (7.x-1.0-unstable1) - en to ro translation catalogue (8 entries)

en: Save configuration
ro: Salvați configurația

en: Synonyms
ro: Sinonime

en: Depth
ro: Adâncime

en: Settings
ro: Setări

en: Vocabularies
ro: Vocabulare

en: <none>
ro: <nimic>

en: No name
ro: Fără nume

en: The depth will match nodes tagged with terms in the hierarchy. For example, if you have the term "fruit" and a child term "apple", with a depth of 1 (or higher) then filtering for the term "fruit" will get nodes that are tagged with "apple" as well as "fruit". If negative, the reverse is true; searching for "apple" will also pick up nodes tagged with "fruit" if depth is -1 (or lower).
ro: Adâncimea care se potrivește nodurilor etichetate în ierarhie. De exemplu, dacă aveți termenul "fruct" și un termen copil "măr", cu o adâncime de 1 (sau mai mare), filtrarea pentru termenul "fruct" va returna noduri care sunt etichetate cu "măr" precum și "fruct". Dacă este negativ, reversul este adevărat; căutarea după "măr" va returna noduri etichetate cu "fruct" dacă adâncimea este -1 (sau inferioară).
