Navbar (7.x-1.0-alpha10) - en to id translation catalogue (22 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Home page
id: Beranda

en: Log in
id: Login

en: Log out
id: Logout

en: Extend
id: Mengembangkan

en: Shortcuts
id: Jalan Pintas

en: My account
id: Akun saya

en: About
id: Tentang

en: Admin menu
id: Menu admin

en: User account
id: Keanggotaan

en: Uses
id: Penggunaan

en: Administration menu
id: Menu Administrasi

en: Edit shortcuts
id: Edit shortcut

en: Displaying administrative links
id: Menampilkan tautan pengelolaan

en: Collapse
id: Kempiskan

en: View profile
id: Lihat profil

en: User account actions
id: Aksi akun pengguna

en: User-defined shortcuts
id: Pintasan yang ditentukan pengguna

en: opened
id: dibuka

en: Horizontal orientation
id: Orientasi horizontal

en: Vertical orientation
id: Orientasi vertikal

en: Tray orientation changed to @orientation.
id: Orientasi baki berubah menjadi @orientation.
