Navbar (7.x-1.0-alpha4) - en to ru translation catalogue (25 entries)

en: Home
ru: Главная

en: closed
ru: закрыто

en: Home page
ru: Главная страница

en: Menu
ru: Меню

en: Log in
ru: Войти

en: Log out
ru: Выход

en: Extend
ru: Расширения

en: Shortcuts
ru: Ярлыки

en: My account
ru: Моя учётная запись

en: About
ru: Информация

en: Admin menu
ru: Меню администратора

en: User account
ru: Учётная запись пользователя

en: Uses
ru: Использование

en: Administration menu
ru: Меню администрирования

en: Edit shortcuts
ru: Правка ярлыков

en: Displaying administrative links
ru: Вывод ссылок управления сайтом

en: Collapse
ru: Свернуть

en: View profile
ru: Просмотреть профиль

en: User account actions
ru: Действия для учётной записи пользователя

en: User-defined shortcuts
ru: Ярлыки, определённые пользователем

en: opened
ru: Открыто

en: Navbar items
ru: Пункты меню

en: Horizontal orientation
ru: Горизонтальная ориентация

en: Vertical orientation
ru: Вертикальная ориентация

en: Tray orientation changed to @orientation.
ru: Ориентация панели инструментов изменена на @orientation.
