Navbar (7.x-1.0-alpha7) - en to pt translation catalogue (23 entries)

en: Home
pt: Início

en: closed
pt: fechado

en: Home page
pt: Página inicial

en: Log in
pt: Entrar

en: Log out
pt: Sair

en: Extend
pt: Estender

en: Shortcuts
pt: Atalhos

en: My account
pt: Minha conta

en: About
pt: Sobre

en: Admin menu
pt: Menu de administração

en: User account
pt: Conta de usuário

en: Uses
pt: Usos

en: Administration menu
pt: Menu administrativo

en: Edit shortcuts
pt: Editar atalhos

en: Displaying administrative links
pt: Mostrar links administrativos

en: Collapse
pt: Encolher

en: View profile
pt: Exibir perfil

en: User account actions
pt: Ações de conta de usuário

en: User-defined shortcuts
pt: Atalhos definidos pelo usuário

en: opened
pt: aberto

en: Horizontal orientation
pt: Orientação horizontal

en: Vertical orientation
pt: Orientação vertical

en: Tray orientation changed to @orientation.
pt: Orientação da bandeja alterada para @orientation.
