Navbar (7.x-1.0-alpha9) - en to it translation catalogue (19 entries)

en: Log in
it: Accedi

en: Log out
it: Esci

en: Extend
it: Estendi

en: Shortcuts
it: Scorciatoie

en: My account
it: Profilo utente

en: About
it: Informazioni

en: Admin menu
it: Menu di amministrazione

en: User account
it: Profilo utente

en: Uses
it: Usa

en: Administration menu
it: Menu Amministrazione

en: Edit shortcuts
it: Modifica scorciatoie

en: Displaying administrative links
it: Visualizzare i link di amministrazione

en: Collapse
it: Raggruppa

en: View profile
it: Vedi il profilo

en: User account actions
it: Azioni profilo utente

en: User-defined shortcuts
it: Scorciatoie definite dall'utente

en: opened
it: aperto

en: Horizontal orientation
it: Orientamento orizzontale

en: Vertical orientation
it: Orientamento verticale
