Navbar (7.x-1.0-beta1) - en to pt translation catalogue (23 entries)

en: Home
pt: Início

en: Home page
pt: A página inicial

en: Log in
pt: Entrar

en: Log out
pt: Encerrar sessão

en: Extend
pt: Estender

en: Shortcuts
pt: Atalhos

en: My account
pt: A minha conta

en: About
pt: Sobre

en: Admin menu
pt: Menu de administração

en: User account
pt: Conta de utilizador

en: Uses
pt: Usos

en: Administration menu
pt: Menu de administração

en: Edit shortcuts
pt: Editar atalhos

en: Displaying administrative links
pt: Mostrando ligações administrativas

en: Collapse
pt: Expandir

en: View profile
pt: Ver perfil

en: User account actions
pt: Ações da conta de utilizador

en: User-defined shortcuts
pt: Atalhos de utilizador

en: Horizontal orientation
pt: Orientação horizontal

en: Vertical orientation
pt: Orientação vertical

en: Tray orientation changed to @orientation.
pt: Orientação da bandeja mudou para @orientation.

en: Tray "@tray" closed.
pt: Bandeja "@tray" fechada.

en: Tray "@tray" opened.
pt: Bandeja "@tray" aberta.
