NemID integration (7.x-1.0-rc1) - en to ja translation catalogue (17 entries)

en: Test
ja: テスト

en: Name
ja: 名前

en: Mode
ja: モード

en: Address
ja: 住所

en: City
ja: 市区町村

en: Standard
ja: 標準

en: Live
ja: ライブ

en: Default value
ja: デフォルト値

en: The default value of the field.
ja: フィールドのデフォルト値。

en: Left Blank
ja: 無回答

en: User entered value
ja: ユーザーが入力した値

en: Make this field non-editable. Useful for setting an unchangeable default value.
ja: このフィールドを編集できなくします。変更できないデフォルトの値を設定するのに役立ちます。

en: Average submission length in words (ex blanks)
ja: 送信内容に含まれる平均単語数（空白を除く）

en: Private key
ja: 秘密鍵

en: Placeholder
ja: プレースホルダー

en: Limited
ja: 制限

en: The placeholder will be shown in the field until the user starts entering a value.
ja: プレースホルダーはユーザーがフィールドに値を入力するまでのあいだに表示されます。
