NemID integration (7.x-1.0-rc1) - en to nl translation catalogue (18 entries)

en: Name
nl: Naam

en: Mode
nl: Modus

en: Address
nl: Adres

en: City
nl: Plaats

en: Standard
nl: Standaard

en: Default value
nl: Standaardwaarde

en: The default value of the field.
nl: Standaardwaarde van dit veld.

en: Left Blank
nl: Leeg gelaten

en: User entered value
nl: Gebruiker vulde de volgende waarde in

en: Make this field non-editable. Useful for setting an unchangeable default value.
nl: Veld alleen-lezen maken. Geschikt voor het instellen van een vaste standaardwaarde.

en: Average submission length in words (ex blanks)
nl: Gemiddelde lengte van inzending in woorden (zonder spaties)

en: Private key
nl: Privésleutel

en: Placeholder
nl: Plaatshouder

en: Limited
nl: Beperkt

en: Private key password
nl: Wachtwoord private key

en: Certificate
nl: Certificaat

en: The placeholder will be shown in the field until the user starts entering a value.
nl: De plaatshouder wordt in het veld getoond totdat de gebruiker een waarde invult.

en: Readonly
nl: Weergaveveld
