NemID integration (7.x-1.0-rc2) - en to it translation catalogue (15 entries)

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: Mode
it: Modalità

en: Address
it: Indirizzo

en: City
it: Città

en: Hidden
it: Nascosto

en: Default value
it: Valore predefinito

en: The default value of the field.
it: Valore predefinito.

en: Left Blank
it: Lasciato in bianco

en: User entered value
it: L'utente ha inserito i valori

en: Make this field non-editable. Useful for setting an unchangeable default value.
it: Rendi questo campo non modificabile. Utile per settare un valore di default non modificabile.

en: Average submission length in words (ex blanks)
it: Lunghezza media inserimento in n.parole (esclusi spazi)

en: Private key
it: Chiave privata

en: Placeholder
it: Segnalibro

en: Limited
it: Limitato
