NemID integration (7.x-1.0-rc2) - en to pt translation catalogue (18 entries)

en: Test
pt: Testar

en: Settings
pt: Definições

en: Name
pt: Nome

en: Mode
pt: Modo

en: Address
pt: Morada

en: City
pt: Município/Concelho

en: Hidden
pt: Oculto

en: Standard
pt: Padrão

en: Live
pt: Ao vivo

en: Default value
pt: Valor predefinido

en: The default value of the field.
pt: O valor predefinido do campo.

en: Left Blank
pt: Deixado em branco

en: User entered value
pt: Valor inserido pelo utilizador

en: Private key
pt: Chave privada

en: Placeholder
pt: Espaço reservado

en: Limited
pt: Limitado

en: Certificate
pt: Certificado

en: Readonly
pt: Apenas de leitura
