NemID integration (7.x-1.0-rc2) - en to uk translation catalogue (22 entries)

en: Test
uk: Тест

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Mode
uk: Режим

en: Address
uk: Адреса

en: City
uk: Місто

en: Hidden
uk: Приховано

en: Standard
uk: Стандарт

en: Live
uk: Наживо

en: Default value
uk: Базове значення

en: The default value of the field.
uk: Базове значення цього поля

en: Left Blank
uk: Залишено порожнім

en: User entered value
uk: Значення, що вводиться користувачем

en: Make this field non-editable. Useful for setting an unchangeable default value.
uk: Зробити це поле незмінним. Корисне для установки незмінного значення за замовчуванням.

en: Average submission length in words (ex blanks)
uk: Середня довжина надсилання у словах (викл. порожні)

en: Private key
uk: Приватний ключ

en: Placeholder
uk: Заповнювач

en: Limited
uk: Обмежено

en: Private key password
uk: Пароль приватного ключа

en: Certificate
uk: Сертифікат

en: The placeholder will be shown in the field until the user starts entering a value.
uk: Заповнювач відображатиметься у полі поки користувач не почне вводити значення.

en: Readonly
uk: Лише для читання
