NemID integration (7.x-1.0-rc2) - en to fr translation catalogue (18 entries)

en: Test
fr: Tester

en: Settings
fr: Paramètres

en: Name
fr: Nom

en: Address
fr: Adresse

en: City
fr: Ville

en: Hidden
fr: Caché

en: Live
fr: En direct

en: Default value
fr: Valeur par défaut

en: The default value of the field.
fr: La valeur par défaut du champ.

en: Left Blank
fr: Laissé vide

en: User entered value
fr: Valeur saisie par l'utilisateur

en: Make this field non-editable. Useful for setting an unchangeable default value.
fr: Rendre ce champ non-éditable. Utile pour fournir une valeur par défaut non modifiable.

en: Average submission length in words (ex blanks)
fr: Longueur moyenne des soumissions en mots (sans les blancs)

en: Private key
fr: Clé privée

en: Limited
fr: Limité

en: Certificate
fr: Certificat

en: The placeholder will be shown in the field until the user starts entering a value.
fr: Le placeholder sera affiché dans le champ jusqu'à ce que l'utilisateur saisisse une valeur.

en: Readonly
fr: Lecture seule
