NemID integration (7.x-1.0-rc1) - en to pt translation catalogue (18 entries)

en: Test
pt: Teste

en: Name
pt: Nome

en: Mode
pt: Modo

en: Address
pt: Endereço

en: City
pt: Cidade

en: Standard
pt: Padrão

en: Live
pt: Ao Vivo

en: Default value
pt: Valor padrão

en: The default value of the field.
pt: O valor padrão do campo.

en: Left Blank
pt: Deixado em branco

en: User entered value
pt: Valor inserido pelo usuário

en: Make this field non-editable. Useful for setting an unchangeable default value.
pt: Tornar este campo não-editável. Útil para configurar um valor padrão intercambiável.

en: Average submission length in words (ex blanks)
pt: Duração média de submissão das palavras (ex.: espaços em branco)

en: Private key
pt: Chave privada

en: Placeholder
pt: Espaço reservado

en: Limited
pt: Limitado

en: Certificate
pt: Certificado

en: The placeholder will be shown in the field until the user starts entering a value.
pt: O placeholder será mostrado no campo até o usuário começar a digitar um valor.
