Neo4j (7.x-1.0) - en to de translation catalogue (15 entries)

en: Username
de: Benutzername

en: Description
de: Beschreibung

en: Logging
de: Protokollierung

en: Password
de: Passwort

en: Label
de: Beschriftung

en: Save
de: Speichern

en: General
de: Allgemein

en: Method
de: Methode

en: Protocol
de: Protokoll

en: Query
de: Abfrage

en: Available
de: Verfügbar

en: User roles
de: Benutzerrollen

en: IP address
de: IP-Adresse

en: Connection
de: Verbindung

en: Replacement patterns for %label
de: Ersetzungsmustern für %label
