Neo4j (7.x-1.0) - en to fa translation catalogue (17 entries)

en: Username
fa: نام کاربری

en: Description
fa: شرح

en: Logging
fa: ثبت کردن

en: Password
fa: گذرواژه

en: Label
fa: برچسب

en: Save
fa: ذخیره

en: Host
fa: میزبان

en: General
fa: عمومی

en: Method
fa: روش

en: Protocol
fa: استاندارد

en: Port
fa: درگاه

en: Token
fa: توکن

en: Query
fa: پرس و جو

en: Available
fa: در دسترس

en: User roles
fa: نقش‌های کاربری

en: IP address
fa: آدرس IP

en: Replacement patterns for %label
fa: الگوهای جایگزینی برای %label
