Neo4j (7.x-1.0) - en to pt translation catalogue (14 entries)

en: Username
pt: Nome de utilizador

en: Description
pt: Descrição

en: Logging
pt: Registos

en: Password
pt: Senha

en: Label
pt: Etiqueta

en: Save
pt: Guardar

en: Host
pt: Servidor

en: General
pt: Geral

en: Method
pt: Método

en: Protocol
pt: Protocolo

en: Port
pt: Porta

en: Query
pt: Consulta

en: User roles
pt: Grupos de utilizador

en: IP address
pt: Endereço IP
