Neo4j (7.x-1.0) - en to ru translation catalogue (18 entries)

en: Username
ru: Имя пользователя

en: Description
ru: Описание

en: Logging
ru: Журналирование

en: Password
ru: Пароль

en: Label
ru: Метка

en: Save
ru: Сохранить

en: Host
ru: Хост

en: General
ru: Общий

en: Method
ru: Метод

en: Protocol
ru: Протокол

en: Port
ru: Порт

en: Token
ru: Токен

en: Query
ru: Запрос

en: Available
ru: Доступно

en: User roles
ru: Роли пользователя

en: IP address
ru: IP-адрес

en: Connection
ru: Соединение

en: Replacement patterns for %label
ru: Шаблоны замещения для %label
