Neo4j (7.x-1.0) - en to ar translation catalogue (14 entries)

en: Username
ar: اسم المستخدم

en: Description
ar: الوصف

en: Logging
ar: تسجيل

en: Password
ar: كلمة المرور

en: Label
ar: التسمية

en: Save
ar: حفظ

en: Host
ar: المستضيف

en: General
ar: عام

en: Method
ar: الطريقة

en: Protocol
ar: النظام

en: Port
ar: منفذ

en: Query
ar: استفسار

en: Available
ar: متوفّر

en: IP address
ar: عنوان الـIP
