Neo4j (7.x-1.0) - en to hu translation catalogue (17 entries)

en: Username
hu: Felhasználónév

en: Description
hu: Leírás

en: Logging
hu: Naplózás

en: Password
hu: Jelszó

en: Label
hu: Címke

en: Save
hu: Mentés

en: Host
hu: Kiszolgálónév

en: General
hu: Általános

en: Method
hu: Mód

en: Protocol
hu: Protokoll

en: Token
hu: Vezérjel

en: Query
hu: Lekérdezés

en: Available
hu: Elérhető

en: User roles
hu: Szerepkörök

en: IP address
hu: IP-cím

en: Connection
hu: Kapcsolat

en: Replacement patterns for %label
hu: Helyettesítési minták a következőhöz: %label
