Neo4j (7.x-1.0) - en to ja translation catalogue (17 entries)

en: Username
ja: ユーザー名

en: Description
ja: 説明

en: Logging
ja: ログ記録

en: Password
ja: パスワード

en: Label
ja: ラベル

en: Save
ja: 保存

en: Host
ja: ホスト

en: General
ja: 全般

en: Method
ja: メソッド

en: Protocol
ja: プロトコル

en: Port
ja: ポート

en: Token
ja: トークン

en: Query
ja: クエリー

en: Available
ja: 利用可能

en: User roles
ja: ユーザーの役割

en: IP address
ja: IPアドレス

en: Replacement patterns for %label
ja: %labelの置換パターン
