Neo4j (7.x-1.0) - en to uk translation catalogue (19 entries)

en: Username
uk: Ім'я користувача

en: Description
uk: Опис

en: Logging
uk: Журналювання

en: Password
uk: Пароль

en: Label
uk: Мітка

en: Save
uk: Зберегти

en: Host
uk: Хост

en: General
uk: Загальне

en: Method
uk: Спосіб

en: Protocol
uk: Протокол

en: Port
uk: Порт

en: Token
uk: Замінник

en: Query
uk: Запит

en: Available
uk: Доступно

en: User roles
uk: Ролі користувача

en: IP address
uk: IP-адреса

en: Connection
uk: З'єднання

en: Replacement patterns for %label
uk: Шаблони заміни для %label

en: Failed to connect
uk: Не вдалося з’єднатися
