Nepali calendar (7.x-1.0) - en to bn translation catalogue (12 entries)

en: Date
bn: তারিখ

en: Sunday
bn: রবিবার

en: Monday
bn: সোমবার

en: Tuesday
bn: মঙ্গলবার

en: Wednesday
bn: বুধবার

en: Thursday
bn: বৃহস্পতিবার

en: Friday
bn: শুক্রবার

en: Saturday
bn: শনিবার

en: am
bn: পূর্বাহ্ন

en: pm
bn: অপরাহ্ন

en: About
bn: সম্পর্কে

en: Uses
bn: ব্যবহারকারীবৃন্দ
