Nepali calendar (7.x-1.0) - en to cy translation catalogue (11 entries)

en: Date
cy: Dyddiad

en: Sunday
cy: dydd Sul

en: Monday
cy: dydd Llun

en: Tuesday
cy: dydd Mawrth

en: Wednesday
cy: dydd Mercher

en: Thursday
cy: dydd Iau

en: Friday
cy: dydd Gwener

en: Saturday
cy: dydd Sadwrn

en: Date format
cy: Fformat dyddiad

en: am
cy: yb

en: pm
cy: yp
