Nepali calendar (7.x-1.0) - en to ne translation catalogue (33 entries)

en: Date
ne: मिति

en: Sunday
ne: आईतवार

en: Monday
ne: सोमवार

en: Tuesday
ne: मंगलवार

en: Wednesday
ne: बुधवार

en: Thursday
ne: बिहीवार

en: Friday
ne: शुक्रवार

en: Saturday
ne: शनिवार

en: Date format
ne: मिति ढाँचा

en: am
ne: पूर्वान्ह

en: 5
ne: ५

en: 9
ne: ९

en: 3
ne: ३

en: 6
ne: ६

en: 4
ne: ४

en: 7
ne: ७

en: 8
ne: ८

en: 2
ne: २

en: 1
ne: १

en: Nepali date
ne: नेपाली मिति

en: Baishakh
ne: बैशाख

en: Jestha
ne: जेष्ठ

en: Ashadh
ne: आषाढ

en: Shrawan
ne: श्रावण

en: Bhadra
ne: भाद्र

en: Ashwin
ne: आश्विन

en: Kartik
ne: कार्तिक

en: Mangsir
ne: मंसिर

en: Poush
ne: पौष

en: Magh
ne: माघ

en: Falgun
ne: फाल्गुन

en: Chaitra
ne: चैत्र

en: Nepali calendar
ne: नेपाली पात्रो
