Nepali calendar (7.x-1.0) - en to fa translation catalogue (13 entries)

en: Date
fa: تاریخ

en: Sunday
fa: یک‌شنبه

en: Monday
fa: دوشنبه

en: Tuesday
fa: سه‌شنبه

en: Wednesday
fa: چهارشنبه

en: Thursday
fa: پنج‌شنبه

en: Friday
fa: جمعه

en: Saturday
fa: شنبه

en: Date format
fa: قالب‌بندی تاریخ

en: am
fa: ق‌ظ

en: pm
fa: ب‌ظ

en: About
fa: درباره

en: Uses
fa: استفاده‌ها
