Nepali calendar (7.x-1.0) - en to ml translation catalogue (11 entries)

en: Date
ml: തിയ്യതി

en: Sunday
ml: ഞായർ

en: Monday
ml: തിങ്കൾ

en: Tuesday
ml: ചൊവ്വ

en: Wednesday
ml: ബുധൻ

en: Thursday
ml: വ്യാഴം

en: Friday
ml: വെള്ളി

en: Saturday
ml: ശനി

en: Date format
ml: തിയ്യതി രൂപഘടന

en: am
ml: രാവിലെ

en: Uses
ml: ഉപയോഗങ്ങൾ
