Nepali calendar (7.x-1.1) - en to te translation catalogue (13 entries)

en: Date
te: తేదీ

en: Sunday
te: ఆదివారం

en: Monday
te: సోమవారం

en: Tuesday
te: మంగళవారం

en: Wednesday
te: బుధవారం

en: Thursday
te: గురువారం

en: Friday
te: శుక్రవారం

en: Saturday
te: శనివారం

en: Date format
te: తేదీ ఆకృతి

en: am
te: తొలి

en: pm
te: మలి

en: About
te: గురించి

en: Uses
te: వాడుకలు
