Neptune (7.x-1.2) - en to it translation catalogue (20 entries)

en: Content
it: Contenuto

en: Comments
it: Commenti

en: Help
it: Aiuto

en: Header
it: Intestazione

en: Left sidebar
it: Barra laterale sinistra

en: Right sidebar
it: Barra laterale destra

en: Footer
it: Piè di pagina

en: Add new comment
it: Aggiungi un commento

en: Error message
it: Messaggio di errore

en: Warning message
it: Messaggio di avvertimento

en: First sidebar
it: Prima barra laterale

en: Second sidebar
it: Seconda barra laterale

en: Main menu
it: Menu principale

en: Page top
it: Inizio pagina

en: Page bottom
it: Fondo pagina

en: Max width
it: Larghezza massima

en: Navigation bar
it: Barra di navigazione

en: Custom settings
it: Impostazioni personalizzate

en: Status message
it: Messaggio di stato

en: Highlighted
it: Evidenziato
