Neptune (7.x-1.3) - en to fa translation catalogue (17 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Content
fa: محتوا

en: Comments
fa: نظر‌یات

en: Help
fa: راهنما

en: Layout
fa: آرایش

en: Header
fa: سربرگ

en: Left sidebar
fa: کناره چپ

en: Right sidebar
fa: کناره راست

en: Footer
fa: پاورقی

en: Add new comment
fa: افزودن نظر جدید

en: Error message
fa: پیغام خطا

en: Warning message
fa: پیغام هشدار

en: First sidebar
fa: اولین نوار کناری

en: Page top
fa: بالای صفحه

en: Page bottom
fa: پایین صفحه

en: Status message
fa: پیغام وضعیت

en: Highlighted
fa: موارد برجسته
