NetX (7.x-1.0-beta3) - en to it translation catalogue (22 entries)

en: Previous
it: Precedente

en: Next
it: Successivo

en: Submit
it: Invia

en: Description
it: Descrizione

en: view
it: mostra

en: Search
it: Cerca

en: Import
it: Importa

en: Created
it: Creato

en: Never
it: Mai

en: File name
it: Nome del file

en: File size
it: Dimensione file

en: Desc
it: Disc

en: Order
it: Ordina

en: Sort by
it: Ordina per

en: Changed
it: Modificato

en: About
it: Informazioni

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
it: Il file %file non può essere salvato. Si è verificato un errore  sconosciuto.

en: Image style
it: Stile immagine

en: None (original image)
it: Nessuno (immagine originale)

en: Link image to
it: Collega immagine a

en: Nothing
it: Niente

en: More information about setting up scheduled tasks can be found by <a href="@url">reading the cron tutorial on drupal.org</a>.
it: Maggiori informazioni sull'impostazione di attività schedulate possono essere trovate <a href="@url">leggendo le istruzioni su cron su drupal.org</a>
