NetX (7.x-1.0-beta3) - en to pt translation catalogue (27 entries)

en: Previous
pt: Anterior

en: Next
pt: Próximo

en: Submit
pt: Enviar

en: Description
pt: Descrição

en: view
pt: ver

en: File
pt: Arquivo

en: Search
pt: Buscar

en: Import
pt: Importar

en: Created
pt: Criado

en: Never
pt: Nunca

en: File name
pt: Nome do arquivo

en: File size
pt: Tamanho do arquivo

en: Media
pt: Mídia

en: Desc
pt: Decrescente

en: Order
pt: Pedido

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Changed
pt: Alterado

en: About
pt: Sobre

en: Display attributes
pt: Exibir características

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
pt: O arquivo %file não pôde ser salvo. Ocorreu um erro desconhecido.

en: Image style
pt: Estilo da imagem

en: None (original image)
pt: Nenhum (imagem original)

en: Link image to
pt: Linkar imagem para

en: Nothing
pt: Nada

en: Asc
pt: Ascendente

en: Asset ID
pt: ID do Ativo

en: More information about setting up scheduled tasks can be found by <a href="@url">reading the cron tutorial on drupal.org</a>.
pt: Você pode obter mais informações sobre as configurações do agendador de tarefas lendo o <a href="@url">Tutorial do Cron  do drupal.org</a>.
