NetX (7.x-1.0-beta4) - en to hi translation catalogue (23 entries)

en: Previous
hi: पिछला

en: Next
hi: अगला

en: Submit
hi: जमा करें

en: Description
hi: उल्लेख

en: view
hi: देखें

en: File
hi: फ़ाइल

en: Search
hi: खोज

en: Import
hi: आयात करें

en: Created
hi: निर्मित

en: Never
hi: कभी नहीं,कदापि नहीं

en: File name
hi: फ़ाइल का नाम

en: File size
hi: फ़ाइल का साइज़

en: Media
hi: मीडिया

en: Desc
hi: अवरोही

en: Order
hi: क्रम

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Changed
hi: बदल गया

en: About
hi: के बारे में

en: The file %file could not be saved. An unknown error has occurred.
hi: अज्ञात त्रुटि के कारन फाइल %file संचयित नहीं की जा सकती|

en: Image style
hi: छवि शैली

en: None (original image)
hi: कोई (मूल छवि) नहीं

en: Link image to
hi: छवि को संबद्ध(लिंक) करे

en: Nothing
hi: कुछ नहीं
