New Aggregator for Drupal core (7.x-0.1-alpha3) - en to be translation catalogue (18 entries)

en: Save configuration
be: Захаваць наладкі

en: RSS feed
be: RSS-жывільнік

en: none
be: ніякі

en: Feed
be: Жывільнік

en: never
be: ніколі

en: aggregator
be: агрэгатар

en: Update interval
be: Інтэрвал абнаўленьню

en: OPML feed
be: OPML-жывільнік

en: Number of news items in block
be: Колькасьць навінаў у блёку

en: Updated:
be: Абноўлена:

en: blog it
be: дапісаць

en: Comment on this news item in your personal blog.
be: Напісаць камэнтар да навіны на свой блёг.

en: %age old
be: %age

en: %ago ago
be: %ago таму

en: Items shown in sources and categories pages
be: Элементы, што паказваюцца на старонках крыніцаў ды катэгорый

en: Sources
be: Крыніцы

en: There is no new syndicated content from %site.
be: Новага RSS-зьмесьціва з %site няма.

en: There is new syndicated content from %site.
be: Новы RSS-матар'ял з %site.
