New Aggregator for Drupal core (7.x-0.1-alpha3) - en to bg translation catalogue (55 entries)

en: Save configuration
bg: Запазване на настройките

en: RSS feed
bg: RSS канал

en: More
bg: още...

en: None
bg: Няма

en: none
bg: нито един

en: Save
bg: Запази

en: Core - optional
bg: Ядро - по желание

en: never
bg: никога

en: aggregator
bg: агрегатор

en: read more
bg: чети по-нататък

en: Update interval
bg: Интервал за обновяване

en: Vocabulary
bg: Речник

en: OPML feed
bg: OPML източник

en: Number of news items in block
bg: Брой новини в блок

en: Updated:
bg: Обновен:

en: blog it
bg: запиши в блог

en: Comment on this news item in your personal blog.
bg: Коментирай тази новина в твоя личен блог

en: %age old
bg: на %age

en: %ago ago
bg: преди %ago

en: Items shown in sources and categories pages
bg: Новини, показвани на страниците за източници и категории.

en: Sources
bg: Източници

en: aggregator - @title
bg: агрегатор - @title

en: 1 item | @count items
bg[0]: 1 новина
bg[1]: @count новини

en: @time ago
bg: преди @time

en: Discard items older than
bg: Премахни обекти, по-стари от

en: The length of time to retain feed items before discarding. (Requires a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a>.)
bg: Интервалът от време за запазване на обектите преди премахване. (Изисква вярно конфигурирана <a href="@cron">cron задача за поддръжка</a>.)

en: Number of feed items displayed in feed and category summary pages.
bg: Брой обекти, показвани за източник и в обобщените страници на категориите.

en: @site_name - aggregated feeds in category @title
bg: @site_name - агрегирани източници в категория @title

en: @site_name - aggregated feeds
bg: @site_name - агрегирани източници

en: @site_name aggregator
bg: @site_name агрегатор

en: !title feed
bg: !title източник

en: The aggregator is a powerful on-site syndicator and news reader that gathers fresh content from RSS-, RDF-, and Atom-based feeds made available across the web. Thousands of sites (particularly news sites and blogs) publish their latest headlines and posts in feeds, using a number of standardized XML-based formats. Formats supported by the aggregator include <a href="@rss">RSS</a>, <a href="@rdf">RDF</a>, and <a href="@atom">Atom</a>.
bg: Агрегаторът е мощен, разположен на сайта инструмент за събиране на ново съдържание от RSS-, RDF- и Atom- базирани източници в глобалната мрежа. Хиляди сайтове (особено новинарски сайтове и уеб блогове) публикуват техните последни заглавия и истории като източници, чрез определени стандартизирани XML-базирани формати. Форматите поддържани от агрегатора включват <a href="@rss">RSS</a>, <a href="@rdf">RDF</a>, and <a href="@atom">Atom</a>.

en: Feeds contain feed items, or individual posts published by the site providing the feed. Feeds may be grouped in categories, generally by topic. Users view feed items in the <a href="@aggregator">main aggregator display</a> or by <a href="@aggregator-sources">their source</a>. Administrators can <a href="@feededit">add, edit and delete feeds</a> and choose how often to check each feed for newly updated items. The most recent items in either a feed or category can be displayed as a block through the <a href="@admin-block">blocks administration page</a>. A <a href="@aggregator-opml">machine-readable OPML file</a> of all feeds is available. A correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a> is required to update feeds automatically.
bg: Източниците съдържат обекти, или индивидуални публикации, разпространявани от сайта осигуряващ източника. Източниците могат да се групират в категории, основно по тема. Потребителите виждат обектите на <a href="@aggregator">основна страница агрегатор</a> или на <a href="@aggregator-sources">техния източник</a>. Администраторите могат да <a href="@feededit">добавят, редактират и изтриват източници</a> и да избират колко често да проверява всеки източник за нови актуални обекти. Най-новите обекти от източник или от категория, могат да бъдат показвани като блок, чрез <a href="@admin-block">администрация блокове</a>. Достъпен е <a href="@aggregator-opml">машинно-четим OPML файл</a> за всички източници. Изисква вярно конфигурирана <a href="@cron">cron задача за поддръжка</a> за автоматично обновяване на източниците.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@aggregator">Aggregator module</a>.
bg: За повече информация, вижте online ръководството за <a href="@aggregator">Модул агрегатор</a>.

en: Aggregator
bg: Агрегатор

en: The feed from %site seems to be broken, because of error "%error".
bg: RSS каналът от %site изглежда повреден поради грешка "%error".

en: There is no new syndicated content from %site.
bg: Няма интегрирано съдържание от %site.

en: There is new syndicated content from %site.
bg: Няма ново интегрирано съдържание от %site.

en: The feed from %site seems to be broken, due to "%error".
bg: RSS каналът от %site, изглежда, е повреден поради "%error".

en: Feed aggregator
bg: Агрегатор на източници

en: Stores feeds to be parsed by the aggregator.
bg: Записва източници за обработка от агрегатор.

en: URL to the feed.
bg: URL към източника.

en: Last time feed was checked for new items, as Unix timestamp.
bg: Последен път, когато изтичника е проверен за нови обекти, в Unix формат.

en: An image representing the feed.
bg: Изображение представящо източника.

en: Entity tag HTTP response header, used for validating cache.
bg: Entity tag HTTP response header, използван за проверка на кеша.

en: When the feed was last modified, as a Unix timestamp.
bg: Кога последно е променен източника, в Unix формат.

en: Stores the individual items imported from feeds.
bg: Записва индивидуалните обекти импортирани от източници.

en: Primary Key: Unique ID for feed item.
bg: Главен Ключ: Уникално ID на обект.

en: Title of the feed item.
bg: Заглавие на обекта.

en: Link to the feed item.
bg: Линк към обекта.

en: Author of the feed item.
bg: Автор на обекта.

en: Body of the feed item.
bg: Съдържание на обекта.

en: Post date of feed item, as a Unix timestamp.
bg: Дата на публикуване на обект, в Unix формат.

en: Unique identifier for the feed item.
bg: Уникален идентификатор на обекта.

en: Aggregates syndicated content (RSS, RDF, and Atom feeds).
bg: Събира външно съдържание чрез RSS, RDF и Atom канали.
