New Aggregator for Drupal core (7.x-0.1-alpha3) - en to el translation catalogue (44 entries)

en: Save configuration
el: Αποθήκευση ρυθμίσεων

en: RSS feed
el: Ροή RSS

en: More
el: Περισσότερα

en: None
el: Κανένα

en: none
el: κανένα

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Refresh
el: Ανανέωση

en: Core - optional
el: Πυρήνας - προαιρετικά

en: never
el: ποτέ

en: aggregator
el: συλλέκτης

en: read more
el: διαβάστε περισσότερα

en: Update interval
el: Συχνότητα ενημέρωσης

en: Vocabulary
el: Λεξιλόγιο

en: OPML feed
el: Ροή OPML

en: Number of news items in block
el: Αριθμός ειδήσεων στο μπλοκ

en: Updated:
el: Ενημερώθηκε:

en: blog it
el: ιστολογήστε το

en: Comment on this news item in your personal blog.
el: Σχολιάστε αυτή την είδηση στο προσωπικό σας ιστολόγιο.

en: %age old
el: %age παλιό

en: %ago ago
el: πριν από %ago

en: Items shown in sources and categories pages
el: Αντικείμενα που θα εμφανίζονται στις σελίδες των πηγών και των κατηγοριών

en: Processors
el: Επεξεργαστές

en: Sources
el: Πηγές

en: aggregator - @title
el: συλλέκτης - @title

en: 1 item | @count items
el[0]: 1 αντικείμενο
el[1]: @count αντικείμενα

en: @time ago
el: πριν από @time

en: Parser
el: Αναλυτής

en: Discard items older than
el: Να διαγράφονται αντικείμενα που είναι παλιότερα από

en: The length of time to retain feed items before discarding. (Requires a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a>.)
el: Το χρονικό διάστημα για το οποίο διατηρούνται τα αντικείμενα των ροών μετά τη δημοσίευσή τους. (Απαιτεί μία σωστά ρυθμισμένη <a href="@cron">εργασία συντήρησης cron</a>).

en: Number of feed items displayed in feed and category summary pages.
el: Αριθμός των αντικειμένων που θα εμφανίζονται στις περιληπτικές σελίδες των ροών.

en: @site_name - aggregated feeds in category @title
el: @site_name - συλλεχθείσες ροές στην κατηγορία @title

en: @site_name - aggregated feeds
el: @site_name - συλλεχθείσες ροές

en: @site_name aggregator
el: συλλέκτης @site_name

en: !title feed
el: Ροή !title

en: The aggregator is a powerful on-site syndicator and news reader that gathers fresh content from RSS-, RDF-, and Atom-based feeds made available across the web. Thousands of sites (particularly news sites and blogs) publish their latest headlines and posts in feeds, using a number of standardized XML-based formats. Formats supported by the aggregator include <a href="@rss">RSS</a>, <a href="@rdf">RDF</a>, and <a href="@atom">Atom</a>.
el: Ο συλλέκτης είναι μια μονάδα του ιστοτόπου σας που επιτρέπει συνδέσμους σε υλικό άλλων ιστοτόπων συμπεριλαμβανομένων και ειδήσεων με βάση τα πρωτόκολλα RSS, RDF και Atom. Χιλιάδες ιστοτόποι (ιδιαίτερα καινούργιοι ιστοτόποι και ιστολόγια) δημοσιεύουν τα πρωτοσέλιδά τους και το περιεχόμενό τους σε ροές, χρησιμοποιώντας διάφορα πρότυπα μορφοποίησης ύλης με βάση την XML. Τα πρότυπα που υποστηρίζονται από τη μονάδα συλλέκτη συμπεριλαμβάνουν τα <a href="@rss">RSS</a>, <a href="@rdf">RDF</a> και <a href="@atom">Atom</a>.

en: Feeds contain feed items, or individual posts published by the site providing the feed. Feeds may be grouped in categories, generally by topic. Users view feed items in the <a href="@aggregator">main aggregator display</a> or by <a href="@aggregator-sources">their source</a>. Administrators can <a href="@feededit">add, edit and delete feeds</a> and choose how often to check each feed for newly updated items. The most recent items in either a feed or category can be displayed as a block through the <a href="@admin-block">blocks administration page</a>. A <a href="@aggregator-opml">machine-readable OPML file</a> of all feeds is available. A correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a> is required to update feeds automatically.
el: Οι ροές περιέχουν αντικείμενα ροών (δηλαδή δημοσιεύσεις) ιστοτόπων που επιτρέπουν την παροχή τους. Οι χρήστες μπορούν να διαβάσουν τις ροές στην <a href="@aggregator">κεντρική σελίδα ροών</a> ή από την <a href="@aggregator-sources">πηγή τους</a>. Οι διαχειριστές μπορούν να <a href="@feededit">προσθέσουν, επεξεργαστούν και να διαγράψουν ροές</a> όπως επίσης και να επιλέξουν πόσο συχνά γίνεται η ενημέρωσή τους. Τα πρόσφατα αντικείμενα των ροών μπορούν να παρουσιάζονται σε μπλοκ μέσω της <a href="@admin-block">σελίδας διαχείρισης μπλοκ</a>. Η μονάδα παρέχει επίσης και ένα <a href="@aggregator-opml">αρχείο τύπου OPML</a>, που είναι  αναγνώσιμο αυτόματα, από όλες τις διαθέσιμες ροές. Το <a href="@cron">cron maintenance task</a> πρέπει να λειτουργεί σωστά προκειμένου οι ροές να ενημερώνονται αυτόματα.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@aggregator">Aggregator module</a>.
el: Για περισσότερες πληροφορίες διαβάστε το εγχειρίδιο ρύθμισης και προσαρμογής, <a href="@aggregator">μονάδα Aggregator</a>.

en: Aggregator
el: Συλλέκτης

en: The feed from %site seems to be broken, because of error "%error".
el: Η ροή από το %site φαίνεται να μη λειτουργεί, λόγω του σφάλματος "%error".

en: There is no new syndicated content from %site.
el: Δεν υπάρχει νέα ανεξάρτητη ύλη από το %site.

en: There is new syndicated content from %site.
el: Υπάρχει νέα ανεξάρτητη ύλη από το %site.

en: The feed from %site seems to be broken, due to "%error".
el: Η ροή από το %site φαίνεται να μη λειτουργεί, εξαιτίας του σφάλματος "%error".

en: Feed aggregator
el: Συλλέκτης ροής

en: Aggregates syndicated content (RSS, RDF, and Atom feeds).
el: Συλλέγει ανεξάρτητη ύλη (ροές RSS, RDF και Atom).
