New Aggregator for Drupal core (7.x-0.1-alpha3) - en to eo translation catalogue (55 entries)

en: Save configuration
eo: Konservu agordojn

en: RSS feed
eo: RSS-fluo

en: More
eo: Pli

en: None
eo: Neniu

en: none
eo: neniu

en: Save
eo: Konservu

en: Refresh
eo: Renovigu

en: Core - optional
eo: Kerno - nedeviga

en: never
eo: neniam

en: aggregator
eo: kolektilo

en: read more
eo: legu pli

en: Update interval
eo: Ĝisdatigu intervalon

en: OPML feed
eo: SDML-fluo

en: Number of news items in block
eo: Nombro da novaĵeroj en bloko

en: Updated:
eo: Ĝisdatigita:

en: blog it
eo: blogu ĝin

en: Comment on this news item in your personal blog.
eo: Komentu pri ĉi-novaĵero en via persona blogo.

en: %age old
eo: %age malnova

en: %ago ago
eo: %ago antaŭe

en: Items shown in sources and categories pages
eo: Eroj montrataj en fontaj kaj kategoriaj paĝoj

en: Sources
eo: Fontoj

en: aggregator - @title
eo: kolektilo - @title

en: 1 item | @count items
eo[0]: @count ero
eo[1]: @count eroj

en: @time ago
eo: @time antaŭe

en: Discard items older than
eo: Forigu erojn pli malnovajn ol

en: The length of time to retain feed items before discarding. (Requires a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a>.)
eo: La longeco de tempo por teni fluerojn antaŭ ol forĵeti. (Bezonas ĝuste agordita <a href="@cron">administra tasko de cron</a>.)

en: Number of feed items displayed in feed and category summary pages.
eo: La nombro da flueroj kiuj montriĝos en resumaj paĝoj de fluoj kaj kategorioj.

en: @site_name - aggregated feeds in category @title
eo: @site_name - kolektitaj fluoj en kategorio @title

en: @site_name - aggregated feeds
eo: @site_name - kolektitaj fluoj

en: @site_name aggregator
eo: @site_name novaĵ-kolektilo

en: !title feed
eo: !title fluo

en: The aggregator is a powerful on-site syndicator and news reader that gathers fresh content from RSS-, RDF-, and Atom-based feeds made available across the web. Thousands of sites (particularly news sites and blogs) publish their latest headlines and posts in feeds, using a number of standardized XML-based formats. Formats supported by the aggregator include <a href="@rss">RSS</a>, <a href="@rdf">RDF</a>, and <a href="@atom">Atom</a>.
eo: La novaĵ-kolektilo estas forta enreta abonrilatilo kaj novaĵ-legilo kiu kunprenas freŝan enhavon de RSS-, RDF-, kaj Atom-bazitajn fluojn tra la reto. Miloj de retejoj (speciale novaĵaj retejoj kaj blogoj) eldonas siajn lastajn novaĵojn kaj afiŝojn en fluoj, uzante normajn XML-bazitajn formatojn. Formatoj subtenitaj de la novaĵ-kolektilo inkluzivas <a href="@rss">RSS</a>, <a href="@rdf">RDF</a>, kaj <a href="@atom">Atom</a>.

en: Feeds contain feed items, or individual posts published by the site providing the feed. Feeds may be grouped in categories, generally by topic. Users view feed items in the <a href="@aggregator">main aggregator display</a> or by <a href="@aggregator-sources">their source</a>. Administrators can <a href="@feededit">add, edit and delete feeds</a> and choose how often to check each feed for newly updated items. The most recent items in either a feed or category can be displayed as a block through the <a href="@admin-block">blocks administration page</a>. A <a href="@aggregator-opml">machine-readable OPML file</a> of all feeds is available. A correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a> is required to update feeds automatically.
eo: Fluoj enhavas fluerojn, aŭ individuajn afiŝojn eldonitajn de la retejo provizante la fluon. Fluoj povas grupiĝi en kategorioj, ĝenerale laŭ temo. Uzantoj vidas fluerojn en la <a href="@aggregator-sources">ĉefa novaĵ-kolektila montro</a> aŭ per <a href="@aggregator-sources">sia fonto</a>. Administrantoj povas <a href="@feededit">aldoni, redakti kaj forigi fluojn</a> kaj elekti kiom ofte kontroli ĉiun fluon por nove ĝisdatigitaj eroj. La plej lastaj eroj en aŭ fluo aŭ kategorio povas montriĝi en bloko per la <a href="@admin-block">paĝo de bloka administrado</a>. <a href="@admin-block">maŝin-legebla OPML dosiero</a> de ĉiuj fluoj disponeblas. Ĝuste agordita <a href="@cron">administra tasko de cron</a> bezonatas por ĝisdatigi fluojn aŭtomate.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@aggregator">Aggregator module</a>.
eo: Por pliaj informoj, bonvolu vidi la retan manlibron por la <a href="@aggregator">Novaĵkolektila modulo</a>.

en: Aggregator
eo: Kolektilo

en: The feed from %site seems to be broken, because of error "%error".
eo: La fluo de %site ŝajnas esti rompita, pro eraro "%error".

en: There is no new syndicated content from %site.
eo: Ne ekzistas nove abonrilata enhavo de %site.

en: There is new syndicated content from %site.
eo: Estas nove abonrilata enhavo de %site.

en: The feed from %site seems to be broken, due to "%error".
eo: La fluo de %site ŝajnas esti rompita pro "%error".

en: Feed aggregator
eo: Novaĵ-kolektilo de fluoj

en: Stores feeds to be parsed by the aggregator.
eo: Konservas fluojn por sintakse analizi per la novaĵ-kolektilo.

en: URL to the feed.
eo: URL al la fluo.

en: Last time feed was checked for new items, as Unix timestamp.
eo: Lasta fojo fluo estis kontrolita por novaj eroj, kiel uniksa tempindiko.

en: An image representing the feed.
eo: Bildo reprezentante la fluon.

en: Entity tag HTTP response header, used for validating cache.
eo: Enta etikedo de HTTP-a respondokapo, uzata por validigi kaŝmemoron

en: When the feed was last modified, as a Unix timestamp.
eo: Kiam la fluo estis laste modifita, kiel uniksa tempindiko.

en: Stores the individual items imported from feeds.
eo: Konservas la individuajn erojn importitajn de fluoj.

en: Primary Key: Unique ID for feed item.
eo: Ĉefa Ŝlosilo: Unika ID por fluero.

en: Title of the feed item.
eo: Titolo de la fluero.

en: Link to the feed item.
eo: Ligilo al la fluero.

en: Author of the feed item.
eo: Aŭtoro de la fluero.

en: Body of the feed item.
eo: Korpo de la fluero.

en: Post date of feed item, as a Unix timestamp.
eo: Afiŝu daton de la fluero, kiel uniksa tempindiko.

en: Unique identifier for the feed item.
eo: Unika identifikilo por la fluero.

en: Aggregates syndicated content (RSS, RDF, and Atom feeds).
eo: Kolektas abonrilatan enhavon (RSS, RDF, kaj Atomaj fluoj).
