New Aggregator for Drupal core (7.x-0.1-alpha3) - en to eu translation catalogue (40 entries)

en: Save configuration
eu: Gorde konfigurazioa

en: RSS feed
eu: RSS jarioa

en: More
eu: Gehiago

en: none
eu: bat ere ez

en: Save
eu: Gorde

en: Core - optional
eu: Core - aukerakoak

en: never
eu: inoiz ez

en: aggregator
eu: agregatzailea

en: read more
eu: Irakurri gehiago

en: Update interval
eu: Eguneratzeko tartea

en: OPML feed
eu: OPML jarioa

en: Number of news items in block
eu: Berrien elementu kopurua blokean

en: Updated:
eu: Eguneratua:

en: blog it
eu: blog ezazu

en: Comment on this news item in your personal blog.
eu: Eman iruzkina berrien elementu honi zure blog pertsonalean.

en: %age old
eu: %age d(it)u

en: %ago ago
eu: duela %ago

en: Items shown in sources and categories pages
eu: Iturburuetan eta kategorietan bistaratuko diren itemak

en: Sources
eu: Iturburuak

en: aggregator - @title
eu: agregatzailea - @title

en: 1 item | @count items
eu[0]: Elementu bat
eu[1]: @count elementu

en: @time ago
eu: duela @time

en: Discard items older than
eu: Kendu elementuak zaharragoak direnak hau baino:

en: The length of time to retain feed items before discarding. (Requires a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a>.)
eu: Jario elementuak gordeko diren denbora ezabatu baino lehen. (Modu egokian konfiguratutako <a href="@cron">cron mantentze-lan ataza</a> behar du.)

en: Number of feed items displayed in feed and category summary pages.
eu: Jarioen eta kategorien laburpen-orrietan erakutsiko diren jario edukien kopurua.

en: @site_name - aggregated feeds in category @title
eu: @site_name - agregatutako jarioak @title kategorian

en: @site_name - aggregated feeds
eu: @site_name - agregatutako jarioak

en: @site_name aggregator
eu: @site_name agregatzailea

en: !title feed
eu: !title jarioa

en: The aggregator is a powerful on-site syndicator and news reader that gathers fresh content from RSS-, RDF-, and Atom-based feeds made available across the web. Thousands of sites (particularly news sites and blogs) publish their latest headlines and posts in feeds, using a number of standardized XML-based formats. Formats supported by the aggregator include <a href="@rss">RSS</a>, <a href="@rdf">RDF</a>, and <a href="@atom">Atom</a>.
eu: Agregatzailea gunean erabiltzeko sindikazio eta berri irakurle tresna boteretsua da, RSS-, RDF-, eta Atom-en oinarritutako baimendutako jarioetatik eduki berria jasotzen duelarik. Milaka gune dira (bereziki berriak ematen dituzten guneak eta blogak) beraien azken titularrak eta bidalketak jarioetan argitaratzen dituztenak, estandarizatutako XML-n oinarritutako formatu desberdinak erabiliz. Agregatzaileak erabili ditzaken formatuak <a href="@rss">RSS</a>, <a href="@rdf">RDF</a>, eta <a href="@atom">Atom</a> dira.

en: Feeds contain feed items, or individual posts published by the site providing the feed. Feeds may be grouped in categories, generally by topic. Users view feed items in the <a href="@aggregator">main aggregator display</a> or by <a href="@aggregator-sources">their source</a>. Administrators can <a href="@feededit">add, edit and delete feeds</a> and choose how often to check each feed for newly updated items. The most recent items in either a feed or category can be displayed as a block through the <a href="@admin-block">blocks administration page</a>. A <a href="@aggregator-opml">machine-readable OPML file</a> of all feeds is available. A correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a> is required to update feeds automatically.
eu: Jarioek, jario edukiak dituzte, edo jarioa bidaltzen duen guneak argitaratutako bidalketak. Jarioak kategorietan bildu daitezke, orokorrean gaiaren arabera. Erabiltzaileek, jario elementuak <a href="@aggregator">agregatzailearen bista nagusian</a> edo <a href="@aggregator-sources">beraien iturriaren</a> arabera ikus ditzakete. Administratzaileek, <a href="@feededit">jarioak gehitu, aldatu eta ezabatu</a> ditzakete, eta aukeratu zein maiztasunarekin begiratu behar den jario bakoitza eguneratutako elementurik dagoen ikusteko. Kategoria edota jario bateko elementu berrienak bloke moduan erakutsi daitezke <a href="@admin-block">bloke administrazio orria</a> erabiliz. Jario guztien <a href="@aggregator-opml">makinarentzat irakurgarri den OPML fitxategia</a> eskuragarri dago. Modu egokian konfiguratutako <a href="@cron">cron mantentze-lan ataza</a> beharrezkoa da jarioak automatikoki eguneratu daitezen.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@aggregator">Aggregator module</a>.
eu: Informazio gehiago eskuratzeko, begiratu <a href="@aggregator">Agregatzaile moduluaren</a> lineako eskuliburua.

en: Aggregator
eu: Gehitzailea

en: The feed from %site seems to be broken, because of error "%error".
eu: %site guneko jarioak hautsia dirudi "%error" errorea dela eta.

en: There is no new syndicated content from %site.
eu: Ez dago sindikatutako eduki berririk %site gunetik.

en: There is new syndicated content from %site.
eu: Sindikatutako eduki berria dago %site gunetik.

en: The feed from %site seems to be broken, due to "%error".
eu: %site guneko jarioak hautsia dagoela dirudi "%error" errorea dela eta.

en: Feed aggregator
eu: Jario agregatzailea

en: URL to the feed.
eu: Jarioaren URLa.

en: Aggregates syndicated content (RSS, RDF, and Atom feeds).
eu: Sindikatutako jarioak biltzen ditu (RSS, RDF eta Atom jarioak)
