New Aggregator for Drupal core (7.x-0.1-alpha3) - en to gl translation catalogue (38 entries)

en: Save configuration
gl: Gardar a configuración

en: RSS feed
gl: Canle RSS

en: More
gl: Máis

en: None
gl: Ninguno

en: none
gl: ningún

en: Feed
gl: Orixe

en: Save
gl: Gardar

en: never
gl: nunca

en: aggregator
gl: lector de novas

en: read more
gl: ler máis

en: Update interval
gl: Intervalo de actualización

en: OPML feed
gl: Orixe OPML

en: Number of news items in block
gl: Número de novas no bloque

en: Updated:
gl: Actualizado:

en: blog it
gl: bloguear isto

en: %age old
gl: fai %age

en: %ago ago
gl: fai %ago

en: Items shown in sources and categories pages
gl: Elementos amosados nas páxinas de fontes e categorías

en: Sources
gl: Fontes

en: aggregator - @title
gl: agregador - @title

en: 1 item | @count items
gl[0]: 1 elemento
gl[1]: @count elementos

en: @time ago
gl: fai @time

en: Discard items older than
gl: Descartar elementos anteriores a

en: The length of time to retain feed items before discarding. (Requires a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a>.)
gl: O periodo de tempo que se reteñen elementos da fonte antes de ser desbotados. (Require <a href="@cron">unha tarefa de mantemento de cron</a> correctamente configurada.

en: Number of feed items displayed in feed and category summary pages.
gl: Número de elementos da orixe amosados nas páxinas de resumo de orixe e categoría.

en: @site_name - aggregated feeds in category @title
gl: @site_name - fontes agregadas na categoría @title

en: @site_name - aggregated feeds
gl: @site_name - orixes agregados

en: @site_name aggregator
gl: Agregador de @site_name

en: !title feed
gl: Orixe !title

en: The aggregator is a powerful on-site syndicator and news reader that gathers fresh content from RSS-, RDF-, and Atom-based feeds made available across the web. Thousands of sites (particularly news sites and blogs) publish their latest headlines and posts in feeds, using a number of standardized XML-based formats. Formats supported by the aggregator include <a href="@rss">RSS</a>, <a href="@rdf">RDF</a>, and <a href="@atom">Atom</a>.
gl: O agregador de noticias é un potente distribuidor (no sitio) e lector de noticias que recolle o contido recente de RSS-, RDF-, e fontes baseadas en Atom dispoñíbeis na rede. Milleiros de sitios (en particular os sitios de noticias e blogs) publican os seus últimos titulares e as entradas de novas, utilizando una serie de formatos estandarizados baseados en XML. Os formatos que admite o agregador inclúen  <a href="@rss">RSS</a>, <a href="@rdf">RDF</a>, e <a href="@atom">Atom</a>.

en: Feeds contain feed items, or individual posts published by the site providing the feed. Feeds may be grouped in categories, generally by topic. Users view feed items in the <a href="@aggregator">main aggregator display</a> or by <a href="@aggregator-sources">their source</a>. Administrators can <a href="@feededit">add, edit and delete feeds</a> and choose how often to check each feed for newly updated items. The most recent items in either a feed or category can be displayed as a block through the <a href="@admin-block">blocks administration page</a>. A <a href="@aggregator-opml">machine-readable OPML file</a> of all feeds is available. A correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a> is required to update feeds automatically.
gl: As fontes conteñen artigos ou entradas individuais publicadas polo sitio que fornece a fonte. As fontes pódense agrupar en categorías, polo xeral por tema. Os/As usuarios/as ven artigos da fonte na  <a href="@aggregator">pantalla principal do agregador</a> ou pola <a href="@aggregator-sources">súa orixe</a>. Os/As administradores/as poden <a href="@feededit">engadir, editar e eliminar fontes</a> e escoller a frecuencia coa que comprobar cada fonte para actualizala. Os artigos máis recentes en calquera das fontes ou dunha categoría pódense mostrar como un bloque a través da <a href="@admin-block">páxina de administración de bloques</a>. Hai dispoñíbel un <a href="@aggregator-opml">ficheiro lexíbel por máquinas OPML</a> de toda as fontes. Requirese dunha configuración correcta dunha <a href="@cron">tarefa de mantemento cron </a> para actualizar as fontes automaticamente.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@aggregator">Aggregator module</a>.
gl: Para máis información consulta a entrada <a href="@blog">módulo Agregador</a> do manual en liña.

en: Aggregator
gl: Agregador

en: The feed from %site seems to be broken, because of error "%error".
gl: A fonte RSS de %site semella estar rachada, debido ao erro "%error".

en: There is no new syndicated content from %site.
gl: Non hai contido novo distribuido por %site.

en: There is new syndicated content from %site.
gl: Hai contido novo distribuido por %site.

en: Feed aggregator
gl: Agregador de novas

en: Aggregates syndicated content (RSS, RDF, and Atom feeds).
gl: Agrega o contido distribuido (orixes RSS, RDF e Atom).
