New Aggregator for Drupal core (7.x-0.1-alpha3) - en to he translation catalogue (47 entries)

en: Save configuration
he: שמור תצורה

en: RSS feed
he: מקור רסס

en: More
he: עוד

en: None
he: ללא

en: none
he: ללא

en: Feed
he: הזנה

en: Save
he: שמירה

en: Refresh
he: עדכון

en: Core - optional
he: ליבה - רשות

en: Feed URL
he: כתובת URL של ההזנה

en: Original article
he: מאמר מקורי

en: never
he: אף פעם

en: aggregator
he: צובר

en: read more
he: הצג את ההמשך

en: Update interval
he: תדירות עדכון

en: Vocabulary
he: אוצר מילים

en: OPML feed
he: הזנת OPML

en: Number of news items in block
he: מספר פריטי חדשות במסגרת תצוגה

en: URL:
he: כתוהת URL:

en: Updated:
he: עודכן:

en: blog it
he: רשום בבלוג

en: Comment on this news item in your personal blog.
he: תגובה לפריט ביומן האישי.

en: %age old
he: בן %age

en: %ago ago
he: לפני %ago

en: Items shown in sources and categories pages
he: מספר הפריטים המוצגים בעמודי מקור \ עמודי נושא

en: Processors
he: מעבדים

en: Is a feed content type
he: הינו סוג תוכן של הזנה

en: Sources
he: מקורות

en: aggregator - @title
he: צובר - @title

en: 1 item | @count items
he[0]: פריט אחד
he[1]: @count פריטים

en: @time ago
he: לפני @time

en: Parser
he: מפענח

en: Discard items older than
he: מחק פריטים ישנים מ-

en: Number of feed items displayed in feed and category summary pages.
he: מספר פריטי ההזנה המוצגים בדפי סיכום הזנה וסיווג.

en: @site_name - aggregated feeds in category @title
he: @site_name - הזנות צבורות בסיווג @title

en: @site_name - aggregated feeds
he: @site_name - הזנות צבורות

en: @site_name aggregator
he: צובר @site_name

en: !title feed
he: הזנה !title

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@aggregator">Aggregator module</a>.
he: למידע נוסף, קרא במדריך המקוון על <a href="@aggregator">מודול הצובר</a>.

en: Aggregator
he: צובר

en: The feed from %site seems to be broken, because of error "%error".
he: ההזנה מאתר %site נראיית שבורה, בגלל שגיאה "%error".

en: There is no new syndicated content from %site.
he: אין תוכן סינדיקציה חדש מ-%site.

en: There is new syndicated content from %site.
he: יש תוכן סינדיקציה חדש מ-%site.

en: The feed from %site seems to be broken, due to "%error".
he: ההזנה מאתר %site נראיית שבורה, בגלל "%error".

en: Feed aggregator
he: צובר הזנות

en: Link to the feed item.
he: קישור לפריט ההזנה.

en: Unique identifier for the feed item.
he: מזהה ייחודי לפריט ההזנה.
