New Aggregator for Drupal core (7.x-0.1-alpha3) - en to nn translation catalogue (41 entries)

en: Save configuration
nn: Lagre oppsett

en: RSS feed
nn: RSS-kjelde

en: More
nn: Meir

en: None
nn: Ingen

en: none
nn: ingen

en: Save
nn: Lagre

en: Core - optional
nn: Kjerne - valfritt

en: never
nn: aldri

en: aggregator
nn: nyheitsinnsamlar

en: read more
nn: les meir

en: Update interval
nn: Oppdateringsintervall

en: OPML feed
nn: OPML-nyheitskjelde

en: Number of news items in block
nn: Antal nyheitar i blokka

en: Updated:
nn: Oppdatert:

en: blog it
nn: blogg denne nyheiten

en: Comment on this news item in your personal blog.
nn: Kommenter denne nyheiten i din eigen blogg.

en: %age old
nn: %age gamal

en: %ago ago
nn: %ago sidan

en: Items shown in sources and categories pages
nn: Element vist i kjelde oog kategorissider

en: Terms
nn: Termar

en: Sources
nn: Kjelder

en: aggregator - @title
nn: nyheitsinnsamlar - @title

en: 1 item | @count items
nn[0]: 1 element
nn[1]: @count element

en: @time ago
nn: @time sidan

en: Discard items older than
nn: Fjern element eldre enn

en: The length of time to retain feed items before discarding. (Requires a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a>.)
nn: Kor lenge skal nyheitskjelde-element lagrast før dei vert sletta. (Krev ein rett oppsett <a href="@cron">cron-vedlikehaldsjobb</a>.)

en: Number of feed items displayed in feed and category summary pages.
nn: Antal nyheitskjelde-element vist på oversiktssider for nyheitskjelder og kategoriar.

en: @site_name - aggregated feeds in category @title
nn: @site_name - oppsamla nyheitskjelder i kategorien @title

en: @site_name - aggregated feeds
nn: @site_name - oppsamla nyheitskjelder

en: @site_name aggregator
nn: nyheitsinnsalmlaren til @site_name

en: !title feed
nn: !title nyheitskjelde

en: The aggregator is a powerful on-site syndicator and news reader that gathers fresh content from RSS-, RDF-, and Atom-based feeds made available across the web. Thousands of sites (particularly news sites and blogs) publish their latest headlines and posts in feeds, using a number of standardized XML-based formats. Formats supported by the aggregator include <a href="@rss">RSS</a>, <a href="@rdf">RDF</a>, and <a href="@atom">Atom</a>.
nn: Nyheitsinnsamlaren er ein kraftig nyheitslesar som samlar inn siste nytt frå RSS-, RDF- og Atom-basera nyheitskjelder over heile verdsveven. Tusenvis av nettstader (især nyheitssider og bloggar) publiserar deira siste overskrifter og innlegg i nyheitskjelder ved å bruke eit utval av standardisera XML-basera format. Format støtta av nyheitsinnsamlaren inkluderar <a href="@rss">RSS</a>, <a href="@rdf">RDF</a> og <a href="@atom">Atom</a>.

en: Feeds contain feed items, or individual posts published by the site providing the feed. Feeds may be grouped in categories, generally by topic. Users view feed items in the <a href="@aggregator">main aggregator display</a> or by <a href="@aggregator-sources">their source</a>. Administrators can <a href="@feededit">add, edit and delete feeds</a> and choose how often to check each feed for newly updated items. The most recent items in either a feed or category can be displayed as a block through the <a href="@admin-block">blocks administration page</a>. A <a href="@aggregator-opml">machine-readable OPML file</a> of all feeds is available. A correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a> is required to update feeds automatically.
nn: Nyhetskjelder inneheld nyheitskjeldepunkt, dvs. individuelle nyheitsposter publisera på den siden som leverar nyhetskjelda. Nyhetskjelda grupperast gjerne i kategoriar, vanlegvis etter emne. Brukarar får tilgang til nyhetskjeldepunkt via hovudvisning til <a href="@aggregator">Nyheitsinnsamleren</a> eller ved å gå til nyhetskjeldepunktas <a href="@aggregator-sources">kjelder</a>. Administratorar kan <a href="@feededit">legge til, endre og slette nyhetskjelder</a>, og kan og velge kor ofte kvar nyhetskjelde skal sjekkast for nyleg oppdatera innhald. Det nyaste innhaldet i enten ei nyhetskjelde eller ein kategori kan visast som ein blokk via <a href="@admin-block">blokkadministrasjonssida</a>. Ei <a href="@aggregator-opml">maskinlesbar OPML-fil</a> er tilgjengeleg som viser alle nyhetskjelder. Ein korrekt konfigurera <a href="@cron">cron vedlikeholdsoppgåve</a> er påkrevd for at nyhetskjeldene skal oppdaterast automatisk

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@aggregator">Aggregator module</a>.
nn: For meir informasjon, sjå i den engelske Drupalhandboka for <a href="@aggregator">innsamlarmodulen</a>.

en: Aggregator
nn: Nyheitsinnsamlar

en: The feed from %site seems to be broken, because of error "%error".
nn: Nyheitskjelda frå %site ser ut til å vera øydelagd pga. «%error».

en: There is no new syndicated content from %site.
nn: Det er ikkje noko nytt innhald ført over frå %site.

en: There is new syndicated content from %site.
nn: Det er ført over nytt innhald frå %site.

en: The feed from %site seems to be broken, due to "%error".
nn: Nyheitskjelda frå %site ser ut til å vera øydelagd pga. «%error».

en: Feed aggregator
nn: Nyheitsinnsamlar

en: Aggregates syndicated content (RSS, RDF, and Atom feeds).
nn: Samlar inn overført innhald (RSS-, RDF- og Atom-nyheitskjelder)
