New Aggregator for Drupal core (7.x-0.1-alpha3) - en to sq translation catalogue (40 entries)

en: Save configuration
sq: Ruaj konfigurimin

en: RSS feed
sq: Burimi RSS

en: More
sq: Akoma

en: none
sq: asnjë

en: Save
sq: Ruaj

en: Core - optional
sq: Core - Informacione opsionale

en: never
sq: asnjëherë

en: aggregator
sq: agreguesi

en: read more
sq: lexo akoma

en: Update interval
sq: Intervali i rifreskimit

en: OPML feed
sq: Burimi OPML

en: Number of news items in block
sq: Numri i titujve me lajme në bllok

en: URL:
sq: Adresa URL:

en: Updated:
sq: Rifreskimi:

en: blog it
sq: shtoje në ditar

en: Comment on this news item in your personal blog.
sq: Komento këtë lajm në ditarin tuaj personal.

en: %age old
sq: %age e vjetër

en: %ago ago
sq: %ago më parë

en: Items shown in sources and categories pages
sq: Elementët e shfaqur tek faqet e burimeve dhe kategorive

en: Sources
sq: Burimet

en: aggregator - @title
sq: agreguesi - @title

en: 1 item | @count items
sq[0]: 1 element
sq[1]: @count elementë

en: @time ago
sq: @time më parë

en: Discard items older than
sq: Shpërfill elementët më të vjetër se

en: The length of time to retain feed items before discarding. (Requires a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a>.)
sq: Për sa kohë elementët e burimit do të mbahen para se të eleminohen. (Kërkon një <a href="@cron">proçes mirëmbajtje cron</a> të konfiguruar me korrektësi.)

en: Number of feed items displayed in feed and category summary pages.
sq: Numri i elementëve të feed të shfaqur tek faqet përmbledhëse të burimeve dhe të kategorive.

en: @site_name - aggregated feeds in category @title
sq: @site_name - feed të agreguar në kategorinë @title

en: @site_name - aggregated feeds
sq: @site_name - burime të agreguar

en: @site_name aggregator
sq: agreguesi i @site_name

en: !title feed
sq: Feed !title

en: The aggregator is a powerful on-site syndicator and news reader that gathers fresh content from RSS-, RDF-, and Atom-based feeds made available across the web. Thousands of sites (particularly news sites and blogs) publish their latest headlines and posts in feeds, using a number of standardized XML-based formats. Formats supported by the aggregator include <a href="@rss">RSS</a>, <a href="@rdf">RDF</a>, and <a href="@atom">Atom</a>.
sq: Agreguesi është një përmbledhës dhe lexues i fuqishëm lajmesh, që merr përmbajtje të përditësuar nga feed RSS-, RDF- dhe Atom vënë në dispozicion në web. Me mijra site (mbi të gjitha me lajme e ditarë) publikojnë lajmet e fundit apo diskutime nën formën e burimeve, duke përdorur formate të standartizuar bazuar në XML. Formatet e shfrytëzueshëm nga agreguesi janë burimet <a href="@rss">RSS</a>, <a href="@rdf">RDF</a> dhe <a href="@atom">Atom</a>.

en: Feeds contain feed items, or individual posts published by the site providing the feed. Feeds may be grouped in categories, generally by topic. Users view feed items in the <a href="@aggregator">main aggregator display</a> or by <a href="@aggregator-sources">their source</a>. Administrators can <a href="@feededit">add, edit and delete feeds</a> and choose how often to check each feed for newly updated items. The most recent items in either a feed or category can be displayed as a block through the <a href="@admin-block">blocks administration page</a>. A <a href="@aggregator-opml">machine-readable OPML file</a> of all feeds is available. A correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a> is required to update feeds automatically.
sq: Burimet përmbajnë elementë ose mesazhe individualë të publikuar nga siti që vë në dispozicion burimin. Ata mund të ndahen në kategori, zakonisht në bazë të temës. Përdoruesit mund të shohin elementët e feed tek <a href="@aggregator">display kryesor i agreguesit</a> ose duke u futur tek <a href="@aggregator-sources">burimi i tyre</a>. Administratorët mund të <a href="@feededit">shtojnë, ndryshojnë dhe eleminojnë burimet</a> dhe të përcaktojnë intervalin e përditësimit të çdo burimi. Elementët më të rinj në çdo burim apo kategori mund të shfaqen në formën e një blloku nga <a href="@admin-block">faqja e administrimit të blloqeve</a>. Një <a href="@aggregator-opml">file OPML machine-readable</a> gjendet në dispozicion për çdo burim. Nevoitet një <a href="@cron">proçes mirëmbajtje cron</a> i konfiguruar me korrektësi që burimet të përditësohen automatikisht.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@aggregator">Aggregator module</a>.
sq: Për informacione të hollësishme, lexo manualin në linjë, zëri <a href="@aggregator">Moduli agregues</a>.

en: Aggregator
sq: Agregues

en: The feed from %site seems to be broken, because of error "%error".
sq: Burimi nga %site mesa duket ka probleme, për shkak të gabimit "%error".

en: There is no new syndicated content from %site.
sq: Asnjë përmbajtje e sindikuar nga %site.

en: There is new syndicated content from %site.
sq: Asnjë përmbajtje e sindikuar nga %site.

en: The feed from %site seems to be broken, due to "%error".
sq: Burimi nga %site mesa duket ka probleme, për shkak të "%error".

en: Feed aggregator
sq: Agreguesi i feed

en: Aggregates syndicated content (RSS, RDF, and Atom feeds).
sq: Agregon përmbajtje të sindakuar (flukse RSS, RDF dhe Atom).
