New Aggregator for Drupal core (7.x-0.1-alpha3) - en to tr translation catalogue (57 entries)

en: Save configuration
tr: Yapılandırmayı kaydet

en: RSS feed
tr: RSS beslemesi

en: More
tr: Devamı

en: None
tr: Hiçbiri

en: none
tr: hiçbiri

en: Feed
tr: Besleme

en: Save
tr: Kaydet

en: Refresh
tr: Tazele

en: Core - optional
tr: Çekirdek - Seçime bağlı

en: never
tr: asla

en: aggregator
tr: toplayıcı

en: read more
tr: devamını oku

en: Update interval
tr: Güncelleme aralığı

en: Vocabulary
tr: Sözlük

en: OPML feed
tr: OPML beslemesi

en: Number of news items in block
tr: Bloktaki haber maddesi sayısı

en: Updated:
tr: Güncellendi:

en: blog it
tr: günlüğe yaz

en: Comment on this news item in your personal blog.
tr: Bu haber maddesi hakkında günlüğünüzde yorum yapın.

en: %age old
tr: %age öncesine ait

en: %ago ago
tr: %ago önce

en: Items shown in sources and categories pages
tr: Kaynaklar ve kategoriler sayfalarında gösterilen öğeler

en: Processors
tr: İşlemciler

en: Sources
tr: Kaynaklar

en: aggregator - @title
tr: toplayıcı - @title

en: 1 item | @count items
tr[0]: @count öğe

en: @time ago
tr: @time önce

en: Discard items older than
tr: Haber öğelerinin eskimiş sayılacağı süre

en: The length of time to retain feed items before discarding. (Requires a correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a>.)
tr: Besleme öğelerinin yayında kalacağı süre. (Doğru ayarlanmış bir <a href="@cron">dönemsel görev</a> gerektirir.)

en: Number of feed items displayed in feed and category summary pages.
tr: Besleme ve kategori özet sayfalarında görüntülenecek besleme öğelerinin sayısı.

en: @site_name - aggregated feeds in category @title
tr: @site_name - @title kategorisinde toplanan beslemeler

en: @site_name - aggregated feeds
tr: @site_name - toplanan beslemeler

en: @site_name aggregator
tr: @site_name toplayıcısı

en: !title feed
tr: !title beslemesi

en: The aggregator is a powerful on-site syndicator and news reader that gathers fresh content from RSS-, RDF-, and Atom-based feeds made available across the web. Thousands of sites (particularly news sites and blogs) publish their latest headlines and posts in feeds, using a number of standardized XML-based formats. Formats supported by the aggregator include <a href="@rss">RSS</a>, <a href="@rdf">RDF</a>, and <a href="@atom">Atom</a>.
tr: Toplayıcı, ağ üzerindeki RSS, RDF ve Atom bazlı beslemelerden güncel içerikleri biraraya getiren güçlü bir araçtır. Binlerce site (özellikle haber ve blog siteleri), içeriklerini belirli XML-bazlı biçimler kullanarak beslerler. Toplayıcı tarafından desteklenen biçimler: <a href="@rss">RSS</a>, <a href="@rdf">RDF</a> ve <a href="@atom">Atom</a>.

en: Feeds contain feed items, or individual posts published by the site providing the feed. Feeds may be grouped in categories, generally by topic. Users view feed items in the <a href="@aggregator">main aggregator display</a> or by <a href="@aggregator-sources">their source</a>. Administrators can <a href="@feededit">add, edit and delete feeds</a> and choose how often to check each feed for newly updated items. The most recent items in either a feed or category can be displayed as a block through the <a href="@admin-block">blocks administration page</a>. A <a href="@aggregator-opml">machine-readable OPML file</a> of all feeds is available. A correctly configured <a href="@cron">cron maintenance task</a> is required to update feeds automatically.
tr: Beslemeler, besleme öğelerini veya beslemeyi sağlayan site tarafından yayınlanan tekil gönderileri içerir. Beslemeler genellikle konularına göre gruplandırılabilirler. Kullanıcılar <a href="@aggregator">ana toplayıcı görünümü</a> ya da <a href="@aggregator-sources">kaynakları</a> aracılığıyla besleme öğelerini görüntüleyebilirler. Site yöneticileri <a href="@feededit">beslemeleri ekleyebilir, düzenleyebilir veya silebilir</a>. Ayrıca güncel öğelerin hangi sıklıkta kontrol edileceğini ayarlayabilirler. Bir beslemedeki veya kategorideki güncel öğeler, <a href="@admin-block">blok yönetim sayfası</a>ndan bir blok olarak gösterilecek şekilde ayarlanabilir. Tüm beslemelerin makine tarafından okunabilir biçimdeki <a href="@aggregator-opml">OPML dosyası</a> da mevcuttur. Beslemelerin otomatik olarak güncellenebilmesi için doğru olarak ayarlanmış bir <a href="@cron">dönemsel görev</a> gerekir.

en: For more information, see the online handbook entry for <a href="@aggregator">Aggregator module</a>.
tr: Daha fazla bilgi için, çevrimiçi el kitabının <a href="@aggregator">Toplayıcı eklentisi</a> bölümünü okuyun.

en: Aggregator
tr: Toplayıcı

en: The feed from %site seems to be broken, because of error "%error".
tr: %site sitesindeki RSS beslemesi bozulmuş gibi görünüyor: İlgili hata: "%error".

en: There is no new syndicated content from %site.
tr: %site sitesinden toplanan yeni içerik yok.

en: There is new syndicated content from %site.
tr: %site sitesinden toplanan yeni içerik var.

en: The feed from %site seems to be broken, due to "%error".
tr: %site sitesindeki RSS beslemesi bozulmuş gibi görünüyor: İlgili hata: "%error".

en: Feed aggregator
tr: Besleme toplayıcı

en: Stores feeds to be parsed by the aggregator.
tr: Toplayıcı tarafından ayrıştırılacak beslemeleri barındırır.

en: URL to the feed.
tr: Besleme URL'si.

en: Last time feed was checked for new items, as Unix timestamp.
tr: Haber öğeleri için beslemenin kontrol edildiği son zamana ilişkin Unix zaman etiketi.

en: An image representing the feed.
tr: Beslemeyi temsil eden bir resim.

en: When the feed was last modified, as a Unix timestamp.
tr: Beslemenin son güncellenme tarihi (Unix zaman kodu)

en: Stores the individual items imported from feeds.
tr: Beslemelerden aktarılan öğeleri barındırır.

en: Primary Key: Unique ID for feed item.
tr: Birincil Anahtar: Besleme öğesi için özgün ID değeri.

en: Title of the feed item.
tr: Besleme öğesinin başlığı.

en: Link to the feed item.
tr: Besleme öğesi bağlantısı.

en: Author of the feed item.
tr: Besleme öğesi yazarı.

en: Body of the feed item.
tr: Besleme öğesi gövdesi.

en: Post date of feed item, as a Unix timestamp.
tr: Besleme öğesi tarihi (Unix zaman kodu)

en: Unique identifier for the feed item.
tr: Besleme öğesi için özgün tanımlayacı.

en: Aggregates syndicated content (RSS, RDF, and Atom feeds).
tr: Paylaşılmış içeriği (RSS, RDF, ve Atom beslemeleri) toplar.
