New Relic Insights Integration (7.x-1.0-beta2) - en to pt translation catalogue (6 entries)

en: never
pt: nunca

en: Date/time
pt: Data/tempo

en: Transaction type
pt: Tipo de transição

en: HTTP response code
pt: Código da resposta HTTP

en: Enable database logging
pt: Ativar o registo na base dos dados

en: Query key
pt: Chave de consulta
