Newsletter (7.x-1.0-alpha5) - en to fa translation catalogue (100 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Body
fa: بدنه

en: delete
fa: حذف

en: Status
fa: وضعیت

en: Operations
fa: عملیات

en: Subscribers
fa: مشترکین

en: Subject
fa: موضوع

en: Cancel
fa: لغو

en: Subscribe
fa: اشتراک

en: Unsubscribe
fa: لغو اشتراک

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Daily
fa: روزانه

en: Weekly
fa: هفتگی

en: Monthly
fa: ماهیانه

en: This action cannot be undone.
fa: این عمل برگشت‌پذیر نیست.

en: Country
fa: کشور

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: edit
fa: ویرایش

en: Preview
fa: پیش‌نمایش

en: Update
fa: به‌روزرسانی

en: Add
fa: افزودن

en: Format
fa: قالب‌بندی

en: ID
fa: شناسه

en: Statistics
fa: آمار

en: Mail
fa: ارسال پست

en: Email
fa: پست الکترونیکی

en: Options
fa: گزینه‌ها

en: Created
fa: ایجاد شده

en: To
fa: به

en: From
fa: از

en: Custom
fa: سفارشی

en: Terms
fa: واژه‌ها

en: Send
fa: ارسال

en: Job
fa: شغل

en: General
fa: عمومی

en: Configuration
fa: پیکربندی

en: Other
fa: ساير

en: General Settings
fa: تنظیمات عمومی

en: First name
fa: نام

en: Last name
fa: نام خانوادگی

en: Plain Text
fa: متن ساده

en: Template
fa: قالب

en: Operation
fa: عملکرد

en: First Name
fa: نام

en: Last Name
fa: نام خانوادگی

en: show
fa: نمایش بده

en: Gender
fa: جنسیت

en: Confirmation
fa: تایید

en: Manual
fa: دستی

en: Replacement patterns
fa: الگوهای جایگزینی

en: Lists
fa: فهرست‌ها

en: e-mail
fa: پست الکترونیک

en: Standard
fa: استاندارد

en: Templates
fa: قالب‌ها

en: Newsletter
fa: خبرنامه

en: Newsletters
fa: خبرنامه‌ها

en: Subscribed to
fa: مشترک در

en: newsletter
fa: خبرنامه

en: - Select -
fa: - انتخاب -

en: Graphic
fa: گرافیک

en: Administer newsletters
fa: مدیریت خبرنامه‌ها

en: Access the newsletter administration pages.
fa: دسترسی به صفحات مدیریت خبرنامه

en: Subscribe newsletters
fa: اشتراک خبرنامه‌ها

en: Can subscribe to various newsletter lists.
fa: امکان اشتراک به فهرست‌های خبرنامه

en: Access newsletter statistics
fa: دسترسی به آمار خبرنامه

en: Access the newsletter statistics pages.
fa: دسترسی به صفحه آمار خبرنامه

en: Newsletter: Subscribe
fa: خبرنامه: اشتراک

en: Subscribe to our Newsletters
fa: اشتراک در خبرنامه‌های ما

en: %success Newsletter Lists sent
fa: %success فهرست‌های خبرنامه ارسال شد

en: Manage newsletters, subscribers, and settings.
fa: مدیریت خبرنامه‌ها، اشتراک‌ها و تنظیمات

en: Watch general statistics.
fa: مشاهده آمار عمومی

en: Create/Send
fa: ایجاد/ارسال

en: Send A Draft Newsletter
fa: ارسال خبرنامه پیش‌نویس

en: Delete A Draft Newsletter
fa: حذف خبرنامه پیش‌نویس

en: Create and Send a Custom Newsletter
fa: ایجاد و ارسال یک خبرنامه سفارشی

en: Send a Manual Newsletter
fa: ارسال یک خبرنامه دستی

en: Lists/Subscribers
fa: فهرست/مشترکین

en: Find and manage newsletter lists.
fa: یافتن و مدیریت فهرست‌های خبرنامه

en: List subscribers.
fa: فهرست مشترکین

en: Add New List
fa: اضافه کردن فهرست جدید

en: Add new newsletter list.
fa: اضافه کردن فهرست خبرنامه جدید

en: Add New Subscriber
fa: اضافه کردن متشرک جدید

en: Add new list subscriber.
fa: اضافه کردن لیست اشتراک جدید

en: Add Subscribers (Mass)
fa: اضافه کردن مشترکین جدید (گروهی)

en: Add subscribers.
fa: اضافه کردن مشترکین

en: Delete Newsletter List
fa: حذف فهرست خبرنامه

en: Edit Newsletter List
fa: ویرایش فهرست خبرنامه

en: Edit Newsletter Subscriber
fa: ویرایش فهرست اشتراک

en: Delete Subscriber
fa: حذف اشتراک

en: Administer newsletter templates.
fa: مدیریت قالب‌های خبرنامه

en: Mail Templates
fa: قالب‌های ایمیل

en: Administer mail templates.
fa: مدیریت قالب‌های ایمیل

en: Add new mail Template
fa: اضافه کردن قالب ایمیل جدید

en: Delete Newsletter Templates
fa: حذف قالب‌های خبرنامه

en: Edit Newsletter Templates
fa: ویرایش قالب‌های خبرنامه

en: Configure newsletter lists.
fa: پیکربندی فهرست‌های خبرنامه

en: Subscribe to our newsletters.
fa: اشتراک به خبرنامه‌های ما

en: Confirm Subscription
fa: تایید اشتراک
