Newsletter (7.x-1.0-alpha6) - en to es translation catalogue (78 entries)

en: Title
es: Título

en: Body
es: Cuerpo

en: delete
es: eliminar

en: Status
es: Estado

en: Operations
es: Operaciones

en: Subscribers
es: Suscriptores

en: Subject
es: Asunto

en: Cancel
es: Cancelar

en: Subscribe
es: Suscribirse

en: Unsubscribe
es: Cancelar suscripción

en: Yes
es: Sí

en: Daily
es: Diariamente

en: Weekly
es: Semanalmente

en: Monthly
es: Mensualmente

en: This action cannot be undone.
es: Esta acción no se puede deshacer.

en: Country
es: País

en: Settings
es: Configuración

en: Name
es: Nombre

en: edit
es: editar

en: Preview
es: Vista previa

en: Update
es: Actualizar

en: Add
es: Agregar

en: Format
es: Formato

en: Statistics
es: Estadísticas

en: Mail
es: Correo

en: Email
es: Correo electrónico

en: Options
es: Opciones

en: Created
es: Creado

en: Welcome
es: Bienvenido

en: To
es: Para

en: From
es: Desde

en: Custom
es: Personalizado

en: Terms
es: Términos

en: Send
es: Enviar

en: Job
es: Empleo

en: Configuration
es: Configuración

en: Other
es: Otro(s)

en: General Settings
es: Configuración General

en: First name
es: Nombre

en: Last name
es: Apellidos

en: Plain Text
es: Texto sin formato

en: Template
es: Plantilla

en: Operation
es: Operación

en: First Name
es: Nombre

en: Last Name
es: Apellidos

en: show
es: mostrar

en: Gender
es: Género

en: Male
es: Masculino

en: Female
es: Femenino

en: Confirmation
es: Confirmación

en: send
es: enviar

en: Replacement patterns
es: Patrones de reemplazo

en: Lists
es: Listas

en: Once
es: Una vez

en: e-mail
es: correo electrónico

en: Confirmation URL
es: URL de confirmación

en: Standard
es: Estándar

en: Templates
es: Plantillas

en: Gender:
es: Género:

en: Newsletter
es: Boletín

en: Newsletters
es: Boletines

en: Subscribed to
es: Suscrito a

en: newsletter
es: boletín

en: Emails
es: Correos electrónicos

en: - Select -
es: - Seleccionar -

en: Confirmed
es: Confirmado

en: Country:
es: País:

en: Newsletter Subscriptions
es: Suscripciones de boletín

en: Exposed
es: Expuesto

en: Unsubscribe URL
es: URL para desuscribirse

en: Administer newsletters
es: Administrar los boletines

en: Access the newsletter administration pages.
es: Acceso a las páginas de administración de los boletines.

en: Subscribe newsletters
es: Subscribirse a los boletines

en: Can subscribe to various newsletter lists.
es: Puede subscribirse a diferentes listas de boletines.

en: Access newsletter statistics
es: Acceso a las estadísticas de los boletines

en: Access the newsletter statistics pages.
es: Acceso a las páginas de estadísticas de los boletines.

en: Subscribe to our Newsletters
es: Subscríbase a nuestros boletines

en: %no_subs Newsletter Lists failed to send because no subscribers found subscribed to them
es: No se pudieron enviar %no_subs listas de boletines porque no tenían suscriptores
