Newsletter (7.x-1.0-alpha7) - en to id translation catalogue (49 entries)

en: Title
id: Judul

en: Body
id: Isi

en: delete
id: hapus

en: E-mail
id: Email

en: Operations
id: Operasi

en: Subscribers
id: Pelanggan

en: Subject
id: Judul

en: Cancel
id: Batal

en: Subscribe
id: Berlangganan

en: Unsubscribe
id: Berhenti berlangganan

en: Language
id: Bahasa

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Daily
id: Harian

en: Weekly
id: Mingguan

en: Monthly
id: Bulanan

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: Country
id: Negara

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Preview
id: Pratinjau

en: Update
id: Perbarui

en: Add
id: Tambah

en: Statistics
id: Statistik

en: Mail
id: Email

en: Options
id: Opsi

en: Created
id: Dibuat

en: To
id: Untuk

en: From
id: Dari

en: Custom
id: Tersuai

en: Send
id: Kirim

en: General
id: Umum

en: Configuration
id: Konfigurasi

en: Other
id: Lainnya

en: First name
id: Nama depan

en: Last name
id: Nama belakang

en: Operation
id: Operasi

en: First Name
id: Nama Depan

en: Last Name
id: Nama Belakang

en: City
id: Kota

en: show
id: tampilkan

en: Manual
id: Petunjuk

en: Replacement patterns
id: Pola-pola penggantian

en: Lists
id: Daftar

en: Templates
id: Templat

en: Newsletter
id: Kabar berlangganan

en: Emails
id: Surel

en: - Select -
id: - Pilih -

en: Exposed
id: Terekspos
