Newsletter (7.x-1.0-alpha8) - en to oc translation catalogue (50 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Body
oc: Còs

en: delete
oc: suprimir

en: Status
oc: Estatut

en: E-mail
oc: Corrièr electronic

en: Operations
oc: Accions

en: Subject
oc: Objècte

en: Cancel
oc: Anullar

en: Language
oc: Lenga

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: Daily
oc: Quotidian

en: Weekly
oc: Setmanièr

en: This action cannot be undone.
oc: Aquesta accion es irreversibla.

en: Country
oc: País

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: edit
oc: modificar

en: Preview
oc: Apercebut

en: Update
oc: Metre a jorn

en: Add
oc: Apondre

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Statistics
oc: Estatisticas

en: Mail
oc: Corrièrs electronic

en: Email
oc: Corrièr electronic

en: Options
oc: Opcions

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Welcome
oc: Benvenguda

en: To
oc: A

en: From
oc: De

en: Custom
oc: Personalizat

en: Terms
oc: Tèrmes

en: Send
oc: Mandar

en: Configuration
oc: Configuracion

en: Other
oc: Autre

en: Template
oc: Modèl

en: Operation
oc: Operacion

en: First Name
oc: Prenom

en: Last Name
oc: Nom d'Ostal

en: City
oc: Vila

en: City:
oc: Vila :

en: show
oc: afichar

en: Gender
oc: Sèxe

en: Male
oc: Òme

en: Female
oc: Femna

en: Confirmation
oc: Confirmacion

en: send
oc: mandar

en: Replacement patterns
oc: Motius de remplaçament

en: - Select -
oc: - Seleccionar -

en: Exposed
oc: Expausat
