Newsletter (7.x-1.0-alpha8) - en to pt translation catalogue (68 entries)

en: Title
pt: Título

en: Body
pt: Corpo

en: delete
pt: apagar

en: Operations
pt: Operações

en: Subscribers
pt: Assinantes

en: Subject
pt: Assunto

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Subscribe
pt: Assinar

en: Unsubscribe
pt: Cancelar inscrição

en: Language
pt: Idioma

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Daily
pt: Diariamente

en: Weekly
pt: Semanalmente

en: Monthly
pt: Mensalmente

en: This action cannot be undone.
pt: Esta operação não pode ser desfeita.

en: Country
pt: País

en: Settings
pt: Configurações

en: Name
pt: Nome

en: edit
pt: editar

en: Preview
pt: Pré-visualizar

en: Update
pt: Atualizar

en: Add
pt: Adicionar

en: Format
pt: Formato

en: Statistics
pt: Estatísticas

en: Mail
pt: E-mail

en: Options
pt: Opções

en: Created
pt: Criado

en: Welcome
pt: Bem vindo

en: To
pt: Para

en: From
pt: De

en: Custom
pt: Personalizado

en: Terms
pt: Termos

en: Send
pt: Enviar

en: General
pt: Geral

en: Configuration
pt: Configurações

en: Other
pt: Outros

en: General Settings
pt: Configurações Gerais

en: First name
pt: Nome

en: Last name
pt: Sobrenome

en: Template
pt: Modelo

en: Operation
pt: Operação

en: First Name
pt: Nome

en: Last Name
pt: Sobrenome

en: City
pt: Cidade

en: City:
pt: Cidade:

en: show
pt: mostrar

en: Gender
pt: Gênero

en: Male
pt: Masculino

en: Female
pt: Feminino

en: Confirmation
pt: Confirmação

en: send
pt: enviar

en: Replacement patterns
pt: Padrões de substituição

en: Lists
pt: Listas

en: Once
pt: Uma vez

en: Emails
pt: E-mails

en: - Select -
pt: - Selecione -

en: Newsletter Subscriptions
pt: Inscrições em Newletter

en: Exposed
pt: Exposto

en: Unsubscribe URL
pt: URL para se descadastrar.

en: Administer newsletters
pt: Administrar newsletters

en: Access the newsletter administration pages.
pt: Acessar a página de administração das newsletters.

en: Subscribe newsletters
pt: Inscrever-se nas newsletters

en: Access newsletter statistics
pt: Acessar estatísticas da newsletter.

en: Access the newsletter statistics pages.
pt: Acessar a página de estatísticas da newsletter.

en: Newsletter: Subscribe
pt: Newsletter: Inscrever-se

en: Additional Info
pt: Informação adicional

en: This e-mail doesn't exist or you have already subscribed
pt: Este e-mail não existe ou já está inscrito em nossa newsletter.
