Newsletter (7.x-1.0-beta10) - en to da translation catalogue (66 entries)

en: Title
da: Titel

en: Body
da: Brødtekst

en: delete
da: slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Subscribers
da: Abonnenter

en: Subject
da: Emne

en: Cancel
da: Annullér

en: Subscribe
da: Abonnér

en: Unsubscribe
da: Opsig abonnement

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Daily
da: Dagligt

en: Weekly
da: Ugentligt

en: Monthly
da: Månedligt

en: This action cannot be undone.
da: Denne handling kan ikke fortrydes.

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: edit
da: redigér

en: General settings
da: Generelle indstillinger

en: Preview
da: Gennemse

en: Save
da: Gem

en: Update
da: Opdatér

en: Add
da: Tilføj

en: Statistics
da: Statistik

en: Mail
da: E-mail

en: User
da: Bruger

en: Email
da: E-mail

en: Options
da: Valg

en: Created
da: Oprettet

en: Welcome
da: Velkommen

en: To
da: Til

en: From
da: Fra

en: Custom
da: Tilpasset

en: Plain text
da: Ren tekst

en: General
da: Generelt

en: Other
da: Anden

en: Basic
da: Grundlæggende

en: First name
da: Fornavn

en: Last name
da: Efternavn

en: Clicks
da: Klik

en: Plain Text
da: Ren tekst

en: Template
da: Skabelon

en: Operation
da: Handling

en: Created date
da: Oprettelsesdato

en: show
da: vis

en: Gender
da: Køn

en: Male
da: Mand

en: Female
da: Kvinde

en: Confirmation
da: Bekræftelse

en: Manual
da: Manuel

en: Replacement patterns
da: Erstatningsmønstre

en: Mail templates
da: E-mail-skabeloner

en: Lists
da: Lister

en: Confirmation URL
da: Bekræftelses-URL

en: Templates
da: Skabeloner

en: Newsletter
da: Nyhedsbrev

en: Newsletters
da: Nyhedsbreve

en: Subscribed to
da: Abonnerer på

en: Newsletter subscriptions
da: Tilmeldinger til nyhedsbrev

en: Confirm subscription
da: Bekræft tilmelding

en: newsletter
da: nyhedsbrev

en: Emails
da: E-mails

en: - Select -
da: - Vælg -

en: hide
da: gem

en: Exposed
da: Eksponeret

en: Unsubscribe URL
da: URL til afmelding
